naučím vás uklízet 🩷

Pokud máte doma opravdu velký nepořádek, nemusí to znamenat, že jste neschopní, jak si možná občas říkáte. Možná se to jen nakupilo, protože máte moc práce. Nebo malé děti. Nebo velké děti, co Vám přidělávají moc práce 😉

Jak z toho ven?

Mít doma pořádek je praktické

Já mám raději malé  krůčky. I proto jsem si před lety pojmenovala svůj projekt Úklid v pohodě. Jednoduše, kdybych si měla vybrat, jestli po večerech leštit skleničky nebo posedět a povykládat s manželem, vyberu si to druhé. 

Jenže ono je praktické mít doma pořádek. A teď nemyslím ty vyleštěné skleničky. Ale prostě, abyste věděli, co kde máte, a netrávili spoustu času hledáním věcí. Ono je to docela otravné, když najednou potřebujete nůžky a nevíte, kde jsou, protože je dáváte pokaždé jinam… A kdyby jen nůžky, ale za jak dlouho byste našli třeba metr na změření velikosti police ve skříni, když budete chtít dokoupit látkové boxy? Nebo maturitní vysvědčení? 

A co teprve to každodenní hledání klíčů, mobilu nebo třeba dálkového ovladače..?

Tajemství úklidu je jednoduché

Asi Vás nepřekvapí, že je důležité mít pro každou věc svůj „domeček“, kam ji dáváte a tím pádem ji tam pokaždé najdete Pokud nežijete s ignoranty, ehm.. 😎. Ale i oni se nakonec chytnou, když uvidí, že Vy máte ve svých věcech pořádek. Mám vyzkoušeno 😉

Chcete si doma uklidit? Nezavalte se tím, že se budete snažit ukidit všechno najedou. Asi není nic horšího než vyndat všechny věci z velké skříně, postupně začít uklízet a do toho Vás od úklidu odvolá dítě, manžel nebo prostě čas jít spát… a doma to vypadá hůř než kdy jindy, tak to tam zase nastrkáte, abyste měli kde snídat.

A budete unavení, vyčerpaní a bez nálady to příště zkoušet zase.

Co kdybychom si uklidili společně?

Mě ten společný úklid moc baví. Sama si pamatuju, jak mě to zvedlo z nejhoršího, když bylo dceři rok a synovi dva a kousek. Začala jsem odebírat maily od FlyLady a povzbuzovala se tím, že se mnou uklízí dalších několik tisíc žen. To bylo před osmnácti lety a teď jsem tady se svým vlastním programem. 

Začínáme společným úklidem Kuchyně, další budou následovat 😉. Když Vás to bude bavit 🤍.