naučím vás uklízet 🩷

Všichni to známe. Jsou dny, kdy máme tolik práce a povinností, že jsme v záplavě úkolů ztraceni. A že to poslední, na co bychom byli ochotni si najít čas, je úklid. Představa, že bychom do ruky vzali smeták nebo hadr, nás může v některých dnech úplně paralyzovat. Ale co když je právě úklid to, co nám může pomoci se uklidnit naši přehlcenou mysl? 

Nemusíte hned začít s generálním úklidem celého domu. Začněte malými krůčky. 

Ukliďte si třeba jen malý prostor kolem svého oblíbeného křesla. A až budete mít hotovo, sedněte si, dejte si kávu nebo čaj, vezměte do ruky oblíbenou knihu a relaxujte. Odpočiňte si po náročném dni, uvidíte, jak vám to dodá energii do další práce.

Když se zbavíte starého nepořádku, otevíráte dveře novým možnostem a nápadům. Je to jako resetování vaší mysli a prostoru, což vám umožní začít každý den s čistým stolem a jasnou hlavou.

Je vědecky dokázáno, že nepořádek a chaos může významně zvyšovat úroveň stresu. Když si kolem sebe uklidíte, tak si nejenom vyčistíte prostor, ale také z vaší mysli odplavíte nepříjemné pocity a stres. Čistý a zorganizovaný prostor s sebou přináší klidnější a harmoničtější mysl. Když je každá věc na svém místě, nemusí vaše mysl neustále zpracovávat vizuální chaos a může se snadno uvolnit a relaxovat.

Studie ukazují, že uklizený prostor může mít pozitivní vliv na naši náladu a dokonce snižuje pocity úzkosti. Pořádek a čistota nám dodává pocit kontroly nad naším životem a prostředím.

Takže neuklízíme kvůli sousedům, tchýni, mamince… Uklízíme kvůli sobě a je dobré si to občas připomenout. Pak nám to půjde líp od ruky.

Jde jen o přepnutí mysli, abychom si z úklidu udělali chvilku pro sebe. Malý rituál, kdy si s láskou tvoříme svůj vlastní prostor pohody a klidu. 

Nečekejte na ten „dokonalý okamžik“, na dobu, kdy budete mít více času. Najděte si chvilku  teď hned a ukliďte si kousek prostoru kolem sebe. A pak se pokochejte a dopřejte si pár minut odpočinku. Úklid nemusí být jen další povinností. Může být cestou k vnitřnímu klidu a pohodě.

SEDM DNÍ k čistému domovu

Přidejte se k naší sedmidenní výzvě a proměňte svůj domov v oázu klidu a čistoty - klikněte a začněte hned!
NOVINKA

Těším se na Vás

ve skupině