naučím vás uklízet 🩷

Konečně je to tady. To, na co jsme se všichni tak těšili (aspoň my, co nedáváme ty letní vedra). Konečně máme chladné večery, kdy si můžeme rozdělat oheň v krbu a jen tak se zahledět do plápolajících plamenů. Jakoby ve světle ohně mizely všechny starosti všedního dne a všechno bylo jen hezké. 

Miluju tyto večery. Miluju ten pocit, když se můžu po dlouhém dni posadit, odpočívat a jen tak hledět do ohně. Jakoby mě ten oheň pohltil a přenesl do jiného světa, světa, kde se nic nemusí řešit, kde vládne klid a pohoda. Takže hned, jak jsme včera přijeli z víkendu, jsem připravila krb a manžel šel naštípat dříví, abychom ho mohli večer zapálit a užít si konečně tu nádhernou atmosféru. 

A jak jsem tak večer seděla a koukala do plápolajících plamenů, napadla mě jedna symbolika. Toto je to, co žijeme: Teplo rodinného krbu.

Když se řekne teplo rodinného krbu, automaticky nám přijde na mysl pohodový večer, útulno a láskyplná atmosféra. Proč tomu tak je? Co je na krbu tak přitažlivého?

Možná to všechno vzniklo daleko v minulosti, kdy lidé žili v jeskyních a oheň pro ně byl něčím, co jim poskytovalo teplo, jídlo a ochranu před dravci. Dnes nám sice v běžném dni útok od dravých šelem nehrozí, ale ten pocit pohody a bezpečí, který oheň vytváří, nám zůstal.

Krb je jako srdce našeho domova. Místo, kde se rádi scházíme, povídáme si, čteme knížky nebo třeba sledujeme film. Ale je to také místo, kde se rádi setkáváme s rodinou a přáteli. Je to místo, kde se cítíme dobře, kde se krásně relaxuje a nabírá energie na další den. 

 

Teplo rodinného krbu

Ale on ten rodinný krb nemusí být jen o tom krbu. Může to být místo u kuchyňského stolu nebo v obýváku na sedačce. Pokud máte rádi, zapalte si k tomu svíčku a užívejte plamenů, byť menších, než my máme v krbu. 

Takže ať už sedíte doma u krbu s hrnkem horkého čaje nebo sklenkou vína, nebo jen tak u stolu a koukáte do plamene svíčky, užijte si tu pohodu a klid. A mějte krásný čas. 🤍